קטגוריה2

קטגוריה2 (1)

קטגוריה 2

פינוי בינוי -

במסגרת עסקאות מסוג פינוי בינוי מפונה בניין מגורים קיים ישן (בד"כ מדובר במספר בניינים ואף בשכונות מגורים שלמות), לטובת בניה מחדש של בניינים חדשים מודרניים.

במסגרת עסקאות אלו הדיירים המתפנים יהיו זכאים לקבל בתמורה לדירתם הישנה דירה חדשה גדולה יותר בבניין החדש. 

 

בתקופה שבין פינוי הדיירים מדירותיהם הישנות והריסת הבניין הקיים ועד לקבלת מפתחות הדירה החדשה, על הקבלן / היזם לדאוג לדיירים הקיימים למקום מגורים חלופי הולם (הקבלן / יזם שוכר עבורם דירה דומה לדירה הישנה או משלם דמי שכירות חודשיים על מנת שהדיירים יוכלו למצוא בעצמם דירה בשכירות למגורים).

 

על פי הוראות החוק, על מנת להתחיל בפרוייקט פינוי בינוי דרושות חתימות כל כלל (100%) בעלי הזכויות בבניין/בניינים המתפנה/המתפנים, אולם, ע"פ הוראות חוק פינוי בינוי (פיצויים), התשכ"ה-1965, במצב בו חתמו מעל 80% מבעלי זכויות במתחם על הסכם לביצוע פרוייקט מסוג פינוי בינוי וקיימים בעלי זכויות אשר מסרבים לחתום על ההסכם, בעלי הזכויות אשר חתמו על ההסכם יכולים לפנות לבית המשפט בתביעה נזיקית כנגד בעלי הזכויות אשר מסרבים לחתום על ההסכם, בשל הנזק שנגרם להם עקב אי ביצוע העסקה.

לאחרונה פורסמו בתקשורת מקרים אחדים של תביעות דיירים כנגד שכניהם בפרויקטים של פינוי בינוי, בהם נפסקו על ידי בית המשפט פיצויים בסכומים גבוהים מאוד כנגד הדיירים אשר סרבו לחתום על הסכם הפינוי בינוי.

 

משרדנו מייצג עסקאות פינוי בינוי רבות ברחבי הארץ (רמת השרון, פתח תקווה, אור יהודה, קריית אונו, אילת ועוד). לעיתים משרדנו מייצג את הדיירים המפונים ולעיתים את הקבלן / היזם אשר יוזם את הפרוייקט.

ליווי משרדנו בפרוייקט פינוי בינוי כולל ליווי מלא מתחילת הדרך – המו"מ אל מול הקבלן / היזם, ועד סופה – קבלת מפתחות הדירה החדשה.